Nová Bystřice

Nová Bystřice leží v Jižních Čechách, jihovýchodně od Jindřichova Hradce  a nedaleko hranice s Rakouskem. Městečko se rozkládá na okraji přírodního parku Česká Kanada. V okolí města je vybudována celá řada rybníků. 

Mezi Novou Bystřicí a Jindřichovým Hradcem je zajímavá technická památka a to úzkokolejná trať, která byla vybudována k dopravě vytěženého dřeva. Nová Bystřice je konečnou stanicí úzkorozchodné železnice z Jindřichova Hradce.

K významným památkám ve městě zcela jistě patří gotický Kostel svatého Petra a Pavla, hřbitovní kostel svaté Kateřiny a v neposlední řadě části hradebních zdí se střílnami. Ve středu náměstí stojí Sloup Nejsvětější Trojice zhotovený v roce 1679 a barokní kašna postavená v 18. století.

Ve městě se křižují lokální cyklistické trasy a je výchozím bodem dvou značených turistických tras. Západním směrem z města dojdeme ke zřícenině kaple. Východním směrem dojdeme k rybníku Osika na jehož břehu jsou pozůstatky zříceného zámku.

Nová Bystřice a její okolí nabízí optimální podmínky pro pěší turistiku - značené turistické cesty vedou většinou lesem, loukami a málo frekventovanými cestami.

Po modré turistické značce dojdete z Nové Bystřice, přes Klášter - kostel Nejsvětější Trojice, Muzeum čs. opevnění až k hradu Landštejn. Trasa měří cca 11 km.

Po zelené turistické značce se můžete vydat k nejsevernějšímu bodu Rakouska a Kameni republiky, který leží u Lesního hotelu Peršlák. Trasa měří cca 8 km.

Graselova stezka Nová Bystřice vede nejkrásnějšími kouty neporušené přírody kolem Nové Bystřice. Tato značená stezka je také vhodná pro chůzi s Nordic Walking holemi.

Nová Bystřice se nachází jen 33 km od našeho ubytování v Třeboni  a při Vaší cestě nezapomeňte navštívit nádherné město Jindřichův Hradec :


Zvětšit mapu

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení