Hrad Landštejn

Česká Kanada

Jedním z nejkrásnějších koutů Jižních Čech je oblast ležící na jih od Jindřichova Hradce, pro svou nedotčenou přírodu i poměrně řídké osídlení zvaná Česká Kanada. Už sám fakt, že zmíněná oblast leží na pomezí tří historických zemí - Čech, Moravy a Rakouska - činí tento kraj zajímavým. Česká Kanada je také místo, kde je možno pořádat cyklistické výlety, protože je tam množství malých, upravených a velmi málo frekventovaných silniček. Je to možná poslední místo v Čechách, kde lze bez obav pít z lesního potoka. Celá oblast je opravdovým rájem pro houbaře, v hlubokých lesích nejdete i mnoho borůvek a ostatních lesních plodů a v čistých rybníčcích, kterých je zde skutečně hodně, je možno se vykoupat...
 
 
 
 
Hrad Landštejn
 
Landštejn je mohutný hrad, který se nachází v Landštejně, části obce Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji, východním směrem od města Nová Bystřice a 3 km severozápadně Starého Města.
Roku 1771 byl zničen požárem a opuštěn. V posledních letech proběhla jeho rekonstrukce.
 
Při samostatné prohlídce areálu hradu můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším.
 
Horní část vyšší věže hradu byla upravena jako vyhlídková. Z jejího vrcholu je krásný pohled na lesnatou krajinu České Kanady.
 
Na věži jsou umístněny na všechny světové strany tabule s označením nejzajímavějších viditelných cílů.
  
Otevírací doba:
duben a říjen 9:00 – 16:00 jen soboty a neděle
květen a září 9:00 – 16:00
červen až srpen 9:00 – 17:15
 
 
 
Neváhejte a rezervujte si ubytování na Třeboňsku již nyní, těšíme se na Vás :
 
[[FORMULAR id=form_23 title="Rezervace%20z%20www.penzion-admiral.cz"]]
 
 Hrad Landštejn je od našeho ubytování v Třeboni vzdálen 45 km
 
  


Zvětšit mapu

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení