Město Lomnice nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí je malé město ležící při hranici CHKO Třeboňsko, 10 km severozápadně od Třeboně.  Ve městě i v jeho okolí najdete spoustu kulturních a přírodních zajímavostí.

Co v Lomnici a okolí najdete

Vzdálenosti od ostatních měst

Výlety - Lomnice nad Lužnicí

Dominantou města je budova radnice na náměstí. Tato stavba patří k nejpěknějším svého druhu v Čechách. Jedná se o dvoupatrovou budovu s věží postavenou v roce 1604 v renesančním slohu. Dnešní podoba radnice je po dvou barokních přestavbách, první v roce 1781 a druhá proběhla v roce 1800 až 1804 po požáru.

Východním i západním směrem od Lomnice se za soustavou rybníků rozkládají hluboké lesy a malebné lesy. Jižním směrem od Lomnice je přírodní rezervace kolem rybníků Velký a Malý Tisý, kde se vyskytuje unikátní vodní ptactvo. Tato rezervace je označována jako nejcennější z celé oblasti Třeboňska. Městem prochází značená cyklistická trasa nesoucí název Rožmberského dědictví. Turistická značená trasa vede od železniční zastávky západním směrem z města do oblasti Smržovského lesa. Tento les je protkán celou řadou značených tras stačí si vybrat podle vlastního uvážení na jednom z rozcestí. Od severního okraje města je značená naučná stezka, jejíž trasa vede kolem rozhledny, postavené na břehu Lomnického rybníka.

Lomnice nad Lužnící je vzdálená 11, 5  km od našeho ubytování Třeboň - penzion Admirál
 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení