Zámek Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina

Barokní lovecký zámek Jemčina se nachází 16 km od našeho ubytování v Třeboni, do roku 1991 sloužil objekt jako vojenská kasárna, v dnešní době se kolem rozprostírá rozsáhlá obora a řada památných stromů Zámek je posazen v nádherné přírodě v lesích vedle řeky Nežárky. Nachází se na křižovatce několika pěších a cyklistických tras, na samotě uprostřed lesů . Zámeček najdete ve vesnici Jemčina, nedaleko Novosedel nad Nežárkou v okrese J.Hradec. Je ideálním tipem na výlet na kolech, od penzionu Admirál je vzdálená 16 km. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v penzionu Admirál, pak si určitě nenechte ujít návštěvu tohoto zámečku.

Zámek Jemčina je umístěný ve středu známých jihočeských památek v okolí. Ze zámků jsou to: Jindřichův Hradec, Třeboň,Červená Lhota, Stráž nad Nežárkou (Emma Destinnová),Hluboká, Ohrada, Dačice, Rožmberk, Schwarzenberská hrobka, klášter Zlatá koruna a v dosahu je i Český Krumlov a Telč. V okolí zámku Jemčina jsou i naše nejznámější rybníky :Rožmberk,Svět (možnost projížďky na parníku), Horusický a mnoho dalších. Jižní čechy a třeboňsko jsou známé také velkým množstvím zvěře, hub a rybařením.
 

Prohlídka zámku Jemčina  

Zámek je veřejnosti částečně přístupný, je zde instalována expozice věnované parforsním honům a zpřístupněna je také zámecká kaple.Zámek nabízí  prohlídkovou trasu, při které se seznámíte s historií zámku Jemčiny a okolí, dozvíte se více historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, řídící stanoviště protiletecké obrany a expozici historie Jemčiny s loveckými trofejemi v  zrekonstruovaných prostorech zámku.

Otevírací doba:

  • Prohlídky v červnu a zaří pouze víkendy v 11:00 a 14:00.
  • Červenec, srpen každý den v 11:00 a 14:00 hod.
  • Minimální počet osob pro prohlídku je 5.

Zámecký park Jemčina

Součástí zámečku je také zámecký park Jemčina. Je jednou z nejvýznamnějších dendrologických lokalit Třeboňska. Park je velmi rozlehlý a roste v něm řada starých památných stromů, které nemají svým stářím a vzrůstem na Třeboňsku obdoby.                                                                                

Rezervace ubytování v Třeboni :

 

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení