Rybník Rožmberk

Rožmberk je největší rybník nejen v Jihočeském kraji a v České republice, ale v celé střední Evropě. Nachází se v okrese Jindřichův Hradec  kousek od Třeboně, který vybudoval v letech 1584 - 1590 na řece Lužnici asi 6 km severně od Třeboně známý rožmberský regent Jakub Krčín z Jelčan. Stavbu provádělo 800 lidí, kteří přemístili 750 000 m³ zeminy.Rybník Rožmberk je největší český rybník, a proto je také nazýván „Jihočeským mořem“. 

Jeho hráz je dlouhá 2430 m, až 10 m vysoká a u paty 55 m široká. Šířka koruny je 11 m, porostlá 150 až 400 let starými duby. Rybník měl původně rozlohu asi 1060 ha, zaplavoval louky až na okraji Třeboně. Protože ale rybám se daří spíše v mělkých vodách, tak bylo rozhodnuto hladinu snížit.

Třeboň a celé okolí Třeboňska se doslova staly rájem turistických, cyklistických a naučných tras, ani v okolí rybníka Rožmberk nechybí naučná stezka »

Neváhejte a přijeďte do malebné Třeboně, kde můžete podniknout výlet k rybníku Rožmberk. Ubytování v komfortním penzionu Admirál si zarezervujte zde »

Pokud rádi rybaříte, pak si nenechte ujít možnost sportovního rybaření v roce 2015 nejen na rybníce Rožmberk, ale i na rybnících : Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř či potrubí pod Ponědražským rybníkem.

Jak se loví Rožmberk?

Přejete - li si vidět tradiční jihočeský výlov rybníka, přijeďte na výlov rybníka Rožmberk 2015

Rybník Rožmberk se – stejně jako drtivá většina chovných rybníků na Třeboňsku – loví jednou za dva roky. Nabízíme foto- a video-ohlédnutí za výlovem 2010:

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení