Pěší stezka Římov - Kladiny - Svatý Jan

Pokud máte rádi přírodu a jste příznivci pěší turistiky, pak máme pro vás další krásnou trasu, která vede nádhernou přírodou a je dlouhá 11 km:

Římov, start – Kladiny – Sedlce – Svatý Jan n. M. – Kladiny – Římov, cíl 

Kladiny -  je malá vesnice, část obce Římov v okrese České Budějovice. Nachází se asi 1 km na jihovýchod od Římova. Kladiny jsou umístěny v krásné přírodě plné lesů a odsud se můžete kochat krásnými výhledy na Římovskou přehradu.

  

Svatý Jan nad Malší - je malá obec v okrese České Budějovice asi 10 km severně od Kaplice a asi 5 km východně od Velešína. Její poloha na kopci nad řekou Malší v nadmořské výšce 614 m umožňuje pěkný výhled do okolí. V 18. století se obec stala významným poutním místem. Tehdy zde byl v letech 1732 - 1735 vystavěn v barokním slohu kostel svatého Jana Nepomuckého. Je obklopen ambity, které k němu byly přistavěny v letech 1778 - 1782. Pěkná poloha na kopci umožňuje kruhový výhled do celé Českobudějovické pánve, zejména ke Kleti.

V roce 1997 získala obec 1. místo ve 3. ročníku soutěže o titul Vesnice roku. V roce 2003 obec převzala ocenění za 2. místo v evropském kole soutěže ENTENTE FLORALE (města a vesnice v květech a zeleni).

Římov se nachází od našeho penzionu Admirál v Třeboni pouhých 29 km, ubytování si můžete rezervovat již nyní :

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení