Příběh Petra Voka aneb movie star 16. století žije!

Srdečně všechny zveme do Třeboně na zámek, kde v úterý 15. července 2014 zahraje Českokrumlovská divadelní společnost hru s názvem:

Příběh Petra Voka aneb movie star 16. století žije!

Fiktivní filmový záznam ze života posledního Rožmberka Petra Voka               

  • Scénář a režie: František Zborník
  • Hrají a zpívají: Hana Sciranková, Kamila Tomanová, Kateřina Makrlíková, Lenka Šlajferčíková, Vendula Pohlová, Jan Hála, Roman Mařík, Tomáš Vávra.
  • Premiéra inscenace 17.6.2011 na Slavnostech pětilisté růže.

Slovo řežiséra:
Krumlovská scéna připravila další ze série svých rožmberských příběhů. Po úspěšné inscenaci Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka je tentokrát hlavní postavou poslední z rodu Růže, Petr Vok. Inscenace sleduje jeho životní pouť od narození až po cestu na císařskou korunovaci krále Ferdinanda do Hesenska a následnou návštěvu Nizozemí.

V divadelní zkratce je rovněž představen svět, do něhož se pan Vok narodil a v němž žil. Kdyby si chtěl ovšem někdo ověřovat historickou věrnost všech faktů v představení uvedených, varujeme předem, o to tvůrci neusilovali. Scénář z nich vychází, inspiruje se jimi, ale cílem představení je podívat se na historii z nadhledu, s humorem a dějepisná poučení tu přicházejí skrze smích a fantazii.

Vybrali jste si toto  krásné představení ? Pak Vás srdečně zveme do Třeboně, protože v Třeboni se nikdo nenudí.

Již nyní si můžete zarezervovat ubytování v našem penzionu Admirál v Třeboni :

 

Penzion Admirál Vás srdečně zve na kulturní akce 2014 a na řemeslné a farmářské trhy 2014, které se konají v Třeboni a na Třeboňsku. Již nyní si můžete zarezervovat u nás ubytování. Těšíme se na Vás!

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Penzion Admirál v Třeboni hodnocení