Muzeum koněspřežky

Muzeum koněspřežné dráhy v Českých Budějovicích

Koněspřežka Budějovice - Linec byla v době svého vzniku první nejdelší evropskou transkontinentální železnicí. Stala se tak základem nejen naší ale i celoevropské kontinentální železniční sítě. Nejstarší koněspřežní železnice na evropském kontinentě, která byla vybudována v letech 1825-1832, vedla z Českých Budějovic do Lince a měřila 120,8 km.     

Prohlídka je doplněna projekcí videofilmů                                                            

Otevírací doba:   

květen - září

úterý - neděle, svátky  9 - 12.30, 13.00 - 17.00 hodin

Muzeum koněspřežky
Strážní domek koněspřežní železnice
Mánesova 10
370 51 České Budějovice

tel. 386 354 820
e-mail: muzeumcb@muzeumcb.cz

 

Muzeum koněspřežné dráhy v Bujanově

Toto malé muzeum bylo otevřeno v létě roku 1995 v těsné blízkosti dodnes zachovalé staniční budovy, v objektu bývalého strážního domku. Vzniklo díky aktivitě Obecního úřadu v Bujanově, ve spolupráci se Spolkem pro uchování koněspřežky a Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích.            

V bujanovském muzeu koněspřežné dráhy lze nalézt informace o historii této unikátní technické památky, jež vznikla v první polovině 19. století. Byla první na evropském kontinentě a spojovala České Budějovice s Lincem. V muzeu se rovněž nacházejí dokumenty o dochovaných objektech na území okresu Český Krumlov.

Muzeum je otevřeno o víkendech od května do října v 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hodin. Návštěvu v jiném termínu lze domluvit na Obecním úřadě v Bujanově.

Od roku 1997 probíhají v Bujanově každý rok v polovině července Koláčové slavnosti.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení