Přírodní park Hochmoor Schrems - Rakousko

Přírodní park Hochmoor Schrems

Překrásná klidná slatinná příroda, východně od žulového města Schrems, je se 119 ha největší rašeliniště Dolního Rakouska.

Od vstupu do národního parku vede 4,5 km dlouhá stezka rašeliništěm podél vodních ploch starých míst těžby rašeliny a okraji lesa. Ojedinělý Skokan ostronosý zde má optimální životní podmínky. Také zde nalezneme masožravé rostliny – jako rosnatku nebo bublinatku.

Zážitková stezka - Stezka historie rašeliniště – kde se jedná o historii rašeliniště - vede návštěvníky k další atrakci přírodního parku k „Nebeskému žebříku“. Gigantická 20m vysoká vyhlídková plošina zaručuje nádherný pohled na fascinující rašeliniště.

Dřevěná konstrukce Himmelsleiter - Nebeský žebřík se nachází v přírodním parku Hochmoor nedaleko městečka Schrems, které leží asi 5 km od hraničního přechodu Č. Velenice - Gmünd. Nebeský žebřík byl postaven v r. 2002, je vysoký 20 m a má 108 schodů.

Přírodní park je otevřen celoročně, v zimě se ovšem sníh odklízí. V centru přírodních zážitků UnterWasserReich – Podvodní Svět – vstup do přírodního parku – získají malí i velcí návštěvníci neobyčejné pohledy do tajemného světa vody!

Highlight: zážitková výstava - podvodní ZOO, „Vražedné kino“, mikrokosmos a výzkumná laboratoř v návštěvníckém centru, vydry, vodní terasy a lanové vory pro děti venku! Prohlídky s průvodcem v němčině, angličtině a češtině, dětské zážitkové prohlídky, workshopy.

UnterWasserReich

3943 Schrems, Moorbadstraße 4

 

Penzion Třeboň Admirál se nachází jen 42 km od přírodního parku Hochmoor Schrems

Zde se můžete podívat na video přírodního parku Hochmoor Schrems :

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení