Maková vesnice Armschlag - Rakousko

Maková vesnice Armschlag

Přesvědčte se sami o kvalitě waldviertelského šedého máku a nechejte se od nás‚mákomazlovat‘! Projděte se makovou vesnicí a novou makovou zahradou, poznejte makovou historii.

Od května do října můžete navštívit dobře zásobený makový obchůdek. Máte chuť na mák? Ochutnejte bohatou nabídku pikantních dobrot nebo sladkých lahůdek u makového hostinského.

Na rozsáhlých makových polích kolem Armschlagu se pěstují tři druhy máku – běžný tmavý (modrošedý) i vzácný bílý a šedý, což je odrůda typická pro Waldviertel. V červenci je na lány pokryté květy v odstínech červené i růžové opravdu krásný pohled. V září makovice dozrávají a po sklizni se pořádají veselé dožínky.

Vedle makových polí se ve vsi nachází maková zahrádka, v níž se pěstují především okrasné odrůdy máku a příbuzných rostlin z čeledi Papaveraceae. Je jich kolem 30 druhů a jsou doplněny dalšími rostlinami, aby byla zahrádka přitažlivá i v době, kdy mák nekvete. Vedle stojí dřevěný makový památník – „Pamákník“ tvořený trojicí velkých makovic.

Makové speciality i jiná jídla z regionální gastronomie nabízí místní maková hospoda – můžete si tu dát makové pečivo, různé knedlíky, nudle s mákem, omelety, dorty, ale třeba i polévky, kapra v makovém obalu či makovou zmrzlinu. Ve vesnici je také vinný šenk (Heuriges).

Na parkovišti se nachází veliký obraz, který je patrně nejdelším obrazem s motivem máku na světě – je dlouhý 60 m a vysoký 4,50 m. Namaloval ho známý waldviertlerský umělec Karl Moser v průběhu let 2008 a 2009 a jsou na něm velké barevné květy i makovice a v pozadí chalupy.

Z vesnice vede několik naučných stezek, na nichž je možné se dozvědět o různých zajímavostech spojeným s mákem a jeho pěstováním i o lokálních pověstech, a zároveň se projít příjemnou waldviertelskou krajinou polí a lesů. Také v samotné vesnici se nachází naučný okruh s 6 zastávkami.

Sallingberg, Armschlag

 

Penzion Třeboň Admirál se nachází jen 83 km od Makové vesnice Armschlag


Zvětšit mapu

 

 Zde Vám nabízíme video z vesničky Armschlag :

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení