Trhové Sviny

Trhové Sviny jsou malebné jihočeské město rozkládající se na soutoku Svinenského a Farského potoka. Město leží jihovýchodním směrem od Českých Budějovic. Krajina se zde začíná vlnit v přechodu z Třeboňské pánve do pahorkatiny, směřující k Šumavě. Trhové Sviny jsou rodným městem doktora Emila Háchy, prezidenta ČR v letech 1938 až 1945 a hudebního skladatele Karla Valdaufa.

V centru města je několik pěkných historických památek a díky tomu bylo centrum Trhových Svin vyhlášeno městskou památkovou zónou. Východním směrem od města se nachází soustava několika menších rybníků a v jeho okolí se rozprostírají lesy

Město žije bohatým kulturním a společenským životem. Každý rok se zde koná festival pod názvem Valdauf, na počest Karla Valdaufa.
 
Asi 1 km jižně od Trhových Svinů stojí poutní kostel Nejsvětější Trojice, který ve volné krajině působí impozantním dojmem. Barokní stavba je postavena na půdorysu šesticípé hvězdy, v jejíž vrcholech jsou výklenky s věžičkami Zařízení je barokní, hlavní oltář je dílem mistra V. Jäckela z roku 1718. Ke kostelu svaté Trojice je přístup z Trhových Svinů po červené turistické značce (asi 1 km) nebo od silnice z Trhových Svinů do Benešova nad Černou.

Při cestě do Trhových Svinů můžete navštívit:

Trhové Sviny se nacházejí 25 km od našeho ubytování v Třeboni.

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení