Městečko Weitra

Weitra či Vitoraz je historické městečko v Dolních Rakousích na řece Lužnici (Lainsitz) blízko českých hranic (cca 8 kilometrů). Město je centrum Vitorazska, které kdysi patřilo k Českému království. Ve Weitru žije 2.769 stálých obyvatel (k 1.ledna 2011) a nachází se v nadmořské výšce 562 metrů.

Weitra má malé, ale velmi pěkné a kompaktní historické jádro, kterému vévodí náměstí s barokním farním kostelem sv. Petra a Pavla.

Zámek se stal oblíbeným cílem výletů. Ve sklepních prostorách zámku je situováno muzeum pivovarnictví. V muzeum se nachází sběratelské skvosty ze soukromých sbírek i historické předměty spojené s výrobou piva. 

Druhé zámecké muzeum Vás provede více než 800 letou historií města Weitra i tradičními řemesly Waldviertelu. Seznámíte se s buržoazním stylem bydlení tehdejší šlechty.

Na závěr prohlídky nesmíte zapomenout vystoupat na vyhlídkovou zámeckou věž. Odsud si můžete prohlédnout historické městečko Weitra s měšťanskými domy a středověkými hradbami z ptačí perspektivy. Za dobrého počasí Vás potěší vyhlídka přes horní Waldviertel až za hranice do Čech

Městečko Weitra se nachází poze 47 km od našeho penzionu v Třeboni. 

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení