Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích

Jihočeské muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. Bylo založeno v roce 1877, jako jedno z nejstarších regionálních muzeí. Dnešní budova v Dukelské ulici byla vystavěna v novorenesančním stylu a zpřístupněna v roce 1903.

Sbírkotvorná činnost muzea vytvořila muzejní sbírky, které čítají více než 800 000 předmětů. Jejich význam a hodnota spočívá v ucelených, systematicky a na vědeckých základech budovaných sbírkových souborech v oblasti botanické, geologické, entomologické, mykologické, zoologické, archeologické, etnografické, numizmatické, historické, uměleckoprůmyslové, divadelní a hudební historie. Dále jsou to sbírky rukopisů, prvotisků, starých tisků, obrazů, grafiky, fotografií a filmů.                                                                                      

Součástí jihočeského muzea je specializovaná muzejní knihovna se studovnou, která shromažďuje cenné historické sbírky a zároveň rozmnožuje fond odborné literatury. V současnosti čítá více než 40 000 svazků o jižních Čechách. Najdete zde rovněž regionální noviny a časopisy, a to od počátku novinové produkce v jižních Čechách až po dnešek. Knihovna muzea je největší regionální muzejní knihovnou.

Pro veřejnost je taktéž v Českých Budějovicích otevřena expozice Koněspřežné železnice v Mánesově ulici, tvrz Žumberk u Nových Hradů a nově expozice Jana Žižky z Trocnova v Trocnově.

Otevírací hodiny 9:00 – 12:30  13:00 – 17:00

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení