Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Pokud při svých toulkách Českou republikou zavítáte do jižních Čech, určitě nezapomeňte navštívit malebné městečko Tábor, kde se nachází muzeum, které nadchne veškeré Vaše chuťové buňky.

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře vám v prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2, představuje a mapuje historii čokolády, její pěstování, dovoz do Evropy a následné zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek.
       


Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek, šatičky pro panenky..... K dispozici pro všechny hravé ruce je stálá dílna, kde sami můžete odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem.

V kinosále jsou připraveny filmy o čokoládě a odborníky cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně.

Návštěvníci si muzeum prohlíží individuálně, v určených časech se navíc vypisují prohlídky s průvodcem. Vaši návštěvu můžete zakončit nákupem v butiku.Koupit si můžete bombony,figurky, ale i knihy,pohlednice a originální suvenýry.

Dílna

V muzeu je také prostor tvořivý nejen pro děti, ale i dospělé a hravé návštěvníky. V průběhu prohlídky si můžete zkusit modelovat z marcipánu, malovat čokoládou, nebo sami vytvořit čokoládovou pralinku.

Vstupné:

Dospělí: 130,-Kč                                                                                               Otevřeno denně

Studenti a senioři : 100,-Kč                                                                              10:00 – 17:00 hod

      Děti: 90,-Kč (do 6-ti let zdarma)
 

Zde se můžete podívat na poutavé video :

Podrobné informace

Adresa: Kotnovská 138, Tábor,
GPS: 49.4130131, 14.6581631
tel.: +420 381 211 784
e-mail: recepce@muzeumcokoladyamarcipanu.cz
web: www.cokomuzeum.cz

Město Tábor se nachází od našeho ubytování v Třeboni 53 km
 


Zvětšit mapu

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení