Venkovské muzeum v Kojákovicích

Venkovské muzeum a informační centrum Kojákovice je hlavním dokumentačním a informačním centrem Ekomuzea Růže. Muzeum je pro veřejnost otevřeno od května do září. Jeho provozovatelem je Společnost Rožmberk o.p.s., která ve spolupráci se svými partnery rozvíjí a propaguje ideu ekomuzea.

Stálá expozice v okolí Třeboňska

Stálá expozice muzea představuje návštěvníkům vesnický život našich předků a tradiční řemesla v jejich historické i současné podobě. Značná část výstavy je věnována nepříliš známému fenoménu, který vesnické prostředí jižních Čech v 19. století silně ovlivnil; emigraci do Ameriky.

Povídání o rituálech, pověstech, o práci a každodenním životě: to všechno najdete v bývalé základní škole v Kojákovicích u Třeboně. Toto netradiční muzeum o životě prostých lidí, kde si můžete na všechno sáhnout a vyzkoušet, vzniklo díky místním lidem, kteří společně dali dohromady unikátní sbírku.

Návštěvník se tak může seznámit s důvody emigrace, jejím průběhem i jednotlivými příběhy samotných emigrantů.

 

Na své cestě také nezapomeňte navštívit Veteran Muzeum v Jílovicích na Třeboňsku.

Muzeum se nachází jen 10 km od ubytování Třeboň penzion Admirál


Zvětšit mapu

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím
Penzion Admirál v Třeboni hodnocení