Stezka zámeckým parkem v Hluboké nad Vltavou

Trasa vede na pravém břehu Vltavy, začíná asi 300 metrů od mostu do části Hluboké Zámostí. Na pěšině potkáte stanoviště vodníka Česílka, jehož součástí je i posezení s výhledem na řeku a lesy.

Na jiných stanovištích mohou lidé relaxovat a užívat si výhled do přírody nebo si ve správném období pochutnat na malinách. Ty rostou na palouku o průměru 10 metrů. Součástí zastávky je i informační tabule o jedlých a nejedlých bobulích a lesních plodinách.
Právě naučná část je významným prvkem nové stezky. Návštěvníci se zde dozvědí informace o místních ptácích, vodních zdrojích, lidském zraku, historii zdejší voroplavby či rybářství v Hluboké.
Stezka má dohromady 17 tematických zastávek
Lidé, kteří dávají přednost aktivnějšímu trávení volného času, jistě využijí hřiště na pétanque, minifotbal, plácek na frisbee nebo kroket. Závěr stezky nabízí přírodní posilovnu. Zde se může každý protáhnout.
Okruh stezky měří dva kilometry, travnatá cesta je široká tři metry, tématické zastávky jsou zaměřené na  všechny věkové skupiny od nejměnších až po seniory.
Úvodní panel seznámí návštěvníky s historií parku a zahrad na Hluboké, jeho součástí je také orientační mapa naučné stezky. Zahraniční návštěvník zde najde odkaz ke stažení německých a anglických překladů kompletních textů.
 

Druhé a třetí zastavení poskytuje informace o  zahradních úpravách Dolní a Horní zahrady v bezprostřední blízkosti zámku. Celkovou kompozici zámeckého parku připomíná zastavení č. 4.


Park situovaný na návrší poskytuje malebné výhledy na parkovou krajinu pod Hlubokou. S vyhlídkami návštěvníky seznámí informační panel č. 5. Šesté zastavení přibližuje život a činnost schwarzenberského zahradníka Rudolfa Wáchy, podle jehož návrhů byl založený i městský park Na Sadech v Českých Budějovicích.


Informační panely č. 7 a č. 9 vznikly ve spolupráci s krajským střediskem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a poskytují informace o ptácích, rostlinách a hmyzu žijících v zámeckém parku a jeho okolí. Část zámeckého parku je součástí evropsky významné lokality Hlubocké hráze.


O osudu jezírka, které bylo mnoho let bez vody, a které bylo opraveno a znovu napuštěno až v roce 1997, informuje panel č. 8. Zásobování zámku vodou řešila dříve vodárna a věžový vodojem, ze kterého jsou dodnes zásobovány vodou fontány a jezírko v zámeckém parku. Společně s informacemi o dnešním hotelu Štekl, kde byly původně situovány byty knížecích úředníků, to přibližuje návštěvníkům poslední panel č. 10.

 

Celodenní procházku můžete spojit s návštěvou města Hluboká nad Vltavou

Neváhejte a přijeďte do Třeboně, již nyní si můžete rezervovat v penzionu Admirál ubytování, těšíme se na Vás:

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení