Zámek Stráž nad Nežárkou a zámek Jemčina

 Zámek Stráž nad Nežárkou   

Tento historicky velmi vzácný objekt nebyl nikdy přístupný veřejnosti. Veřejnosti byl zpřístupněn 6. května 2006, kdy jej slavnostně otevřela manželka prezidenta ČR paní Livie Klausová, hejtman JČ kraje a současná majitelka zámku.
 
Vidět zde můžete restaurovaný historický objekt (hrad a zámek), největší expozici Emy Destinnové (která je procházkou životem a dílem této významné operní pěvkyně) a bohatý koncertní program špičkových umělců z celého světa.
 
Strážní hrad byl založen ve 12. st. při brodu řeky Nežárky. V 17. st. byl přestavěn na zámek. V letech 1914 - 1930 žila na zámku jeho tehdejší majitelka Ema Destinnová. Později zde 20 roků sídlila armáda ČR a po ní 30 roků ústav sociální péče.
 
Doporučujeme si před návštěvou zavolat a domluvit si termín návštěvy.
Telefon:+420 736 614 500
E-mail:
info@zamekstraz.cz
WWW:
http://www.zamekstraz.cz
 
Po prohlídce města a zámku si můžete udělat cyklovýlet stezkou Emy Destinnové 
 
Lovecký zámeček Jemčina

Na křižovatce několika pěších a cyklistických tras, na samotě uprostřed lesů se nachází lovecký zámeček Jemčina. První zmínka pochází z roku 1348, kdy bylo toto sídlo nazýváno Nový Dvůr. Název Jemčina se objevuje od roku 1548 podle části blízkého jezu řeky Nežárky. Zámek převážně patřil šlechtickému roku Černínů a proslul zejména v letech 1790 – 1821 parforsními hony na jeleny a daňky.

Nejcennější částí zámku je kaple sv. Jana Nepomuckého postavená v letech 1767 – 1769. V zámku je umístěna stálá expozice věnovaná historii zámecké obory, myslivosti a současné ochraně přírody. V areálu se nachází restaurace, kde se můžete občerstvit.
 
 
 
Neváhejte a rezervujte si ubytování na Třeboňsku již nyní, těšíme se na Vás :
 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení