Národní přírodní rezervace Velký a Malý Tisý

 

Chcete-li poznat významné a velké mokřady a jejich společenstvo, určitě navštivte národní přírodní rezervaci Velký a Malý Tisý.

Národní přírodní rezervace Velký a Malý Tisý byla vyhlášena má plochu 615 ha a patří mezi nejvýznamnější rybniční rezervace v Čechách. Nachází se zde soustava 14 rybníků, z nichž největší je Velký Tisý s 313 ha katastrální a přibližně 275 ha vodní plochy. Členité pobřeží Velkého Tisého s mnoha ostrovy a poloostrovy a návaznost břehů na okolní mokré louky a množství menších vodních ploch umožnily vytvoření mimořádně bohaté mokřadní lokality s rozlehlými litorálními porosty a množstvím rostlinných i živočišných druhů.

Břehy rybníka jsou značně členité s několika ostrovy a poloostrovy ve východní a jihovýchodní části rybníka. Nejvýraznější poloostrov (dříve ostrov) Lůsy vybíhající z jižního břehu odděluje od hlavní plochy rybníka mělkou Přeseckou zátoku, která byla v minulosti zarostlá mokřadní vegetací (orobinec, rákos).

V CHKO Třeboňsko, které má celkovou rozlohu 700 km2, jsou nejcennější lokality chráněny v rámci 33 přírodních rezervací a památek, z toho má 5 území status národní přírodní rezervace. Třeboňsko představuje naprosto unikátní přírodu a krajinu, které byly po staletí přetvářeny člověkem, a přesto se zde zachovaly velmi cenné přírodní hodnoty

 

Penzion Admirál má pro Vás zajímavý tip na výlet. Máte rádi přírodu a přemýšlíte kam na výlet? Zkuste Velký a Malý Tisý a odnesete si spoustu zážitků.

Již nyní si zarezervujte ubytování, těšíme se na Vás !

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení