Dovolená na kole Třeboň a Třeboňsko

Rozhodli jste se strávit aktivní dovolenou na kole v tuzemsku? Potom je pro Vás Třeboň a rovinatá krajina Třeboňska s rozlehlými borovými lesy, hrázemi rybníků a malebnými vesničkami ideální volbou.

Nabízíme Vám komfortní a levné ubytování v penzionu Admirál v Třeboni, který najdete v samém srdci Třeboně, jen 850 m od historického centra města a je jedinečným výchozím místem pro turistické a cykloturistické výlety.

Třeboňsko nabízí příznivcům aktivní dovolené obrovskou síť cyklotras pro více i méně zdatné cyklisty. Třeboňsko je malebnou krajinou, která Vás při výletech po okolí uchvátí množstvím rybníků, hlubokými lesy, nenarušenou přírodou a krásnými vesničkami.

Zde můžete najít několik zajímavých tipů, kam se vydat na kole :

Cyklistické stezky, které nejsou obtížné a jsou vhodné i pro děti :

Dovolenou na kole na Třeboňsku lze prožít i s dětmi. Zdejší rovinatá krajina Vám umožní jízdu na kole s malými dětmi i s dětskými vozíky.

 

Stezka zdraví Hradeček v Třeboni

Stezka je dlouhá 3770 m a má 12 stanovišť. Je vhodná pro děti a rodiče, kdy si společně můžete vyzkoušet Vaše dovednosti - rovnováhu, lezení, šplhání a další.

  

 

Cyklostezka na Třeboňsku - Mikuláše Rutharda

Nová naučná stezka Mikuláše Rutharda na Třeboňsku, která je dlouhá 9 km a má celkem 5 informativních tabulí. Stezka je vhodná i pro děti

 

Borůvkový cyklookruh

Jste-li na Třeboňsku a máte s sebou kola a děti, které rády soutěží či poznávají nové věci, udělejte si výlet do blízkých Borovan a absolvujte tam projížďku po okolí Borovan, kde je pro vás označen tzv. „borůvkový“ cyklookruh.

 
 

Nabídka dalších oblíbených cyklistických stezek

Kvalitně značené cyklotrasy Vám umožní obdivovat nejrůznější zákoutí nádherné krajiny Třeboně a okolí Třeboňska. Zvláště zajímavé jsou naučné stezky, které Vás pomocí informačních zastávek s odpočívadly seznámí s historií i přírodou na Třeboňsku. Mezi nejznámější patří cyklotrasy Okolo Třeboně, Rožmberk, po okolí třeboňských rybníků či stezkou Emy Destinové

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně začíná na hrázi rybníka Svět a na jejím 39 km dlouhém okruhu, který vede po asfaltových silnicích, hrázích rybníků a lesních cestách, je umístěno celkem 22 informačních panelů.

Na kole po okolí třeboňských rybníků

Na kole po okolí třeboňských rybníků je 64 km dlouhá trasa a patří mezi středně obtížné trasy.

 
 

TRADIČNÍ CYKLISTICKÉ VÝLETY

Každoročně se v Třeboni pořádají pro příznivce cykloturistiky vyjížďky na kole. Jedná se např. o Otevření cyklistické sezóny, Jaro na Blatech, Jízda pro růži a různé cyklistické závody.

 

 

 

Kontakty - rezervace

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

 +420 737 936 375     |     info@penzionadmiral.cz

 

 

   

 

 

KDE NÁS NAJDETE

 

Svobody 1282
379 01 Třeboň

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení