Vodáci na Třeboňsku

Celou tuto nádhernou oblast protínají vodácké trasy přístupné i méně zdatným vodákům.

Řeka Lužnice 

Lužnice patří k nejoblíbenějším vodáckým řekám v České republice, Mezi ostatními řekami má zvláštní postavení, protože je považována za kolébku českého vodáctví.

Lužnice je nížinná a velmi klidná řeka s mírným spádem. Pouze mezi Táborem a Bechyní, kde se údolí zužuje, vznikají lehce sjízdné peřeje. Stará řeka je zarostlá a těžko průjezdná s nedostatkem vody. Nová řeka s 13 km dlouhým umělým tokem má vody dostatek. Nejobvyklejším nástupním místem na Lužnici je Suchdol nad Lužnicí, kam je možno bez problémů dopravit lodě. Řeka je sjízdná prakticky po celé délce toku na našem území. Nejlepší sjízdnost je mezi Suchdolem nad Lužnicí a ústím do Vltavy.

Táboření a rozdělávání ohňů je povoleno pouze na oficiálních tábořištích. 

 

Řeka Nežárka

Nežárka je typická nížinná řeka s pomalým proudem a má na svém toku několik jezů,  některé jsou sjízdné. Patří mezi řeky s velkou čistotou vody a proto je často vyhledávána k rekreaci a koupání. Mezi Stráží n. Nežárkou a Veselím n.

Nežárka bývá sjízdná po většinu roku.                                                

 

Přijeďte na dovolenou do Jižních Čech a rádi Vás ubytujeme v penzionu Admirál v Třeboni. Již nyní si zarezervujte ubytování a těšíme se na Vás :

[[FORMULAR id=form_23 title="Rezervace%20z%20www.penzion-admiral.cz"]]

 

 

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout

Penzion Admirál v Třeboni hodnocení